| Menşe yeri: | Çin |
| Marka adı: | FOFIA |
| Sertifika: | ISO |
| Model numarası: | HT003 |
| Belge: | HT003(2).pdf |
| Min sipariş miktarı: | 1 adet |
|---|---|
| Fiyat: | USD 3.85 |
| Ambalaj bilgileri: | 1pcs = POUCH+ Şırınga+ Glasstag+ 6 Barkod Çıkartmaları / Çanta başına 20 PCS |
| Teslim süresi: | 1-7 GÜN |
| Ödeme koşulları: | Banka havalesi, Paypal |
| Yetenek temini: | Haftada 100000 adet |
| Çip Standardı: | ISO11784/5 FDX-B |
|---|
The RFID Temperature Microchip HT003 is a specialized microchip syringe kit developed by FOFIA for animal health and welfare. This 2020 innovation for animal identification is designed primarily for pets including dogs and cats, featuring integrated temperature sensing for comprehensive health monitoring.
| Microchip Specifications | |
|---|---|
| Chip Standard | ISO11784/5 FDX-B |
| Frequency | 134.2KHz |
| Dimension | Ø1.5*11mm |
| Material | Bio-glass |
| Temperature Range | 25°C to 50°C (77℉ to 122℉) |
| Temperature Accuracy | ±0.1°C / 0.18°F |
| Syringe Specifications | |
|---|---|
| Color | White and orange |
| Weight | 6.8g |
| Length | 111±2mm |
| Width | 50±1mm |
| Additional Information | |
|---|---|
| Reader | FOFIA PT200 |
| Reading Distance | Animal ID: 10cm / Healthy ID: 10cm |
| Package | 10 pcs/box |
| Sterilization | EO gas |
| Barcode Label | 6 barcode stickers |
| Guarantee | 20 years for chip, 5 years for sterilization |
Packaging: 10pcs per box, 500pcs per shipping box
Wuxi Fofia Technology Co., Ltd provides comprehensive solutions for livestock smart management and pet ID management. Our products serve farm animals, pets, fish, Arowana, and wild animals.
We are committed to developing and promoting animal identification products, earning customer trust through high-quality products, first-class service, and fast delivery. All raw materials come from qualified suppliers with guaranteed quality.
Specializing in animal ID products for over 20 years, we manufacture animal microchips, pet microchips, ear tags, electronic ear tags, and RFID readers. Our products are exported to more than 90 countries worldwide.
Email: zqm@fofia.com
Explore Our Catalog: fofiatag.com
İlgili kişi: Rita
Tel: +8615718519460